حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

سامانه پلاک خوان خودرو و پارکینگ

فقط کافیست تا چند سال به عقب بازگردید. وقتی برای پارک کردن خودرو خود به پارکینگ مراجعه می‌کردید، اطلاعات ورود و خروج شما به صورت دستی روی کاغذ ثبت می‌شد. علاوه بر آن در زمان عبور از عوارضی‌های بین راهی، باید چند دقیقه در صف منتظر می‌ماندید تا وجه عوارضی را به صورت نقدی پرداخت کنید؛ اما در حال حاضر فناوری سامانه پلاک خوان خودرو تغییر و تحولات اساسی را به وجود آورده است. این سیستم‌ها نه‌تنها سرعت تردد خودروها در پارکینگ‌ها و عوارضی‌ها را بالا برده‌اند؛ بلکه نقش کلیدی نیز در تأمین امنیت خودروها ایفا می‌کنند. 

آگسا به عنوان برترین تولیدکننده سیستم‌های کنترل تردد هوشمند در ایران، آماده همکاری با شما عزیزان در زمینه نصب سامانه پلاک خوان پارکینگ است.

سیستم پلاک خوان پارکینگ و خودرو آگسا

سامانه پلاک خوان خودرو چیست؟

فناوری پلاک خوان خودرو (License plate recognition) این امکان را فراهم می‌کند که پلاک انواع و اقسام خودروها با سرعت و دقت بسیار زیادی تشخیص داده شود. ابزار اصلی برای تشخیص پلاک خودروها، دوربین است. دوربین‌های خاصی برای این منظور بکار گرفته می‌شوند که پس از تصویربرداری از پلاک خودرو، تصاویر را در اختیار پردازشگر اصلی سامانه پلاک خوان قرار می‌دهند. در ادامه پردازشگر متناسب با شیوه برنامه‌نویسی، عملیات پردازش تصاویر را در زمان کوتاهی انجام داده و داده‌های مرتبط با پلاک خودرو را استخراج می‌کند.

به این ترتیب دیگر نیاز نیست که در ورودی پارکینگ‌ها مدت زمان زیادی برای ثبت و ضبط پلاک خودروها به صورت دستی صرف شود. تمام فرآیند در کسری از زمان با دقت بسیار زیادی انجام می‌شود. سامانه‌های تشخیص خودکار پلاک خودرو در حال فراگیر شدن هستند و در آینده نه‌چندان دور باید با سیستم‌های سنتی برای همیشه خداحافظی کنیم.

قبل از خرید مشاوره تخصصی بگیرید...

با ما در تماس باشید...

برای دریافت مشاوره تخصصی خرید راهبند و یا استعلام قیمت محصول فرم زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

تجهیزات مورد نیاز سامانه پلاک خوان خودرو

دوربین پلاک خوان

اولین جزء سامانه پلاک خوان، دوربین است. فرآیند کنترل تردد در پارکینگ با استفاده از دوربین آغاز می‌شود. به محض قرار گرفتن خودرو در میدان دید دوربین، تصویر پلاک آن‌ها ثبت و ضبط می‌گردد. مهم‌ترین نکته در خصوص دوربین‌ها این است که باید از کیفیت مناسب برای ثبت دقیق تصاویر پلاک خودرو برخوردار باشند. در غیر این صورت عملا تمام سامانه بلااستفاده خواهد شد. 

نکته مهم دیگر سرعت ثبت تصاویر دوربین است. با توجه به اینکه در پارکینگ‌ها خودروها در سرعت پایینی تردد می‌کنند، حساسیت چندانی از این منظر وجود ندارد. ولی برای دوربین‌های ثبت تخلفات جاده‌ای سرعت عمل بالا بسیار مهم است.

نرم افزار پلاک خوان

قلب سامانه پلاک خوان پارکینگ، نرم افزار مرکزی آن است که مدیریت تردد را انجام می‌دهد. تصویر ثبت شده توسط دوربین به نرم افزار منتقل می‌شود. این نرم افزار با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی تصویر را پردازش کرده و اطلاعات مربوط به پلاک خودرو را استخراج می‌کند. تمام این فرآیند در کسری از زمان انجام می‌شود. با توجه به سفارش مشتری، نرم‌افزارهای پلاک خوان با ابزارهای کاربردی مختلفی طراحی و ارائه می‌گردند.

سیستم پلاک خوان آگسا

رایانه

رایانه به عنوان بستر سخت افزاری اجرای سامانه پلاک خوان خودرو شناخته می‌شود. سرعت پردازش تصاویر وابسته به قدرت عملکرد رایانه است. علاوه بر آن کلیه اطلاعات و داده‌های سامانه در بستر رایانه ذخیره و نگهداری می‌شود.

رایانه

ماژول رله کنترل کننده راهبند

برای اتصال راهبند به رایانه نیاز به یک ماژول رله کنترل کننده است تا فرامین کنترلی را از رایانه دریافت و به راهبند منتقل کند.

این ماژول کاملا ایزوله بوده و نویز پذیر نیست.

علاوه بر کنترل راهبند توسط این ماژول میتوان چراغ راهنمایی و آزیر را هم کنترل کرد.

ماژول رله کنترل کننده راهبند آگسا

راهبند اتوماتیک بازویی

ساده‌ترین جزء سامانه‌های پلاک خوان، راهبند اتوماتیک پارکینگ است. راهبندها با استفاده سیستم‌های کنترلی به نرم افزار پلاک خوان متصل می‌شوند. دستور باز و بسته شدن مسیر از سوی نرم افزار به راهبند ارسال می‌شود. بر این اساس راهبند اقدام به باز و بسته کردن مسیر می‌نماید.

راهبند بازویی الکترومکانیک

عملکرد سامانه پلاک خوان پارکینگ

مزایای سامانه پلاک خوان پارکینگ چیست؟

سامانه پلاک خوان پارکینگ مزایای فوق‌العاده مهمی به ارمغان می‌آورد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بررسی‌های تجربی نشان می‌دهند که سرعت تردد خودروها در ورود و خروج پارکینگ‌ها با استفاده از سامانه پلاک خوان چیزی در حدود 4 برابر بیشتر از سیستم‌های دستی است. این عدد به خوبی نشان می‌دهد که راندمان عملیات کنترل خودرو‌های در پارکینگ‌ها به شدت افزایش پیدا می‌کند.

مشتریان اصلی سامانه پلاک خوان خودرو

سامانه پلاک خوان خودرو در بسیاری از اماکن عمومی و خصوصی قابل استفاده هستند. تقریبا در هر نوع پارکینگی می‌توان از فناوری تشخیص خودکار پلاک بهره گرفت. از پارکینگ یک مجتمع مسکونی گرفته تا پارکینگ‌های بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها، فرودگاه‌ها و بسیاری از اماکن دیگر برای ارائه خدمات بهتر به صاحبان خودرو باید از این فناوری استفاده کنند.

علاوه بر آن برخی از نهادهای عمومی مانند راهداری‌ها، شهرداری‌ها و پلیس راهنمایی و رانندگی نیز برای ثبت و ضبط داده‌های مربوط به خودروها، می‌توانند از سیستم پلاک خوان کمک بگیرند. به عنوان مثال یک مرکز معاینه فنی را در نظر بگیرید. کنترل ورود و خروج خودروها با استفاده از فناوری تشخیص خودکار پلاک، به مراتب راحت‌تر و کارآمدتر است.

پارکینگ های عمومی

در پارکینگ های عمومی جدید برای صرفه جویی در نیروی انسانی از سیستم پلاک خوان پارکینگ جهت ثبت شماره پلاک، زمان ورود و خروج، ثبت تصویر خودرو و مدیریت پارکینگ استفاده می‌شود.

ثبت دستی شماره پلاک و زمان ورود و خروج خوردو ها در پارکینگ های عمومی با خطا های بسیاری مواجه می‌شود از طرفی علاوه بر اینکه به نیروی انسانی زیادی نیاز دارد پیگیری و نظارت را بسیار سخت می‌کند.

در روش سنتی مدیریت پارکینگ بررسی سابقه تردد خودرو ها با اطلاعات کم بسیار مشکل و به نوعی امکان ناپذیر بود اما در سیستم مدیریت پارکینگ نوین به خصوص سیستم پلاک خوان با توجه به ثبت دقیق اطلاعات خودرو، زمان تردد و آرشیو شدن آن‌ها در پایگاه داده، در کمترین زمان ممکن تمامی سوابق تردد قابل مشاهده و بررسی است.

بزرگراه ها و ایستگاه های عوارضی

امروزه برای توسعه و ساخت بزرگراه ها هزینه‌های بسیاری صرف می‌شود. برای نگهداری و توسعه بزرگراه نیاز به اخذ عوراضی از خودرو های عبوری وجود دارد؛ به این منظور ایستگاه های عوارضی متعددی ساخته می‌شود. این ایستگاه در روش سنتی به وسیله تعداد نیروی انسانی زیاد مدیریت می‌شده و به واسطه حرکت کند خودرو ها منجر به ایجاد ترافیک می‌شود.

در این ایستگاه های عوارضی می‌توان از سامانه پلاک خوان بهره گرفت. با استفاده از این سیستم تشخیص پلاک می‌توان دریافت عوارض را تسهیل کرد و سامانه یکپارچه نظارت بر جاده راه راه اندازی کرد.

با راه اندازی سامانه کنترل تردد با پلاک خوان در بزرگراه ها علاوه بر مزایای بسیار جهت تسهیل عبور و مرور و اخذ عوارضی به صورت آنلاین، می توان به پلیس راهنمایی و رانندگی کمک کرد تا نظارتی دقیقی بر جاده داشته باشد. از یک طرف خودرو های غیرمجاز را شناسایی کند و از طرف دیگر با خودرو های متخلف را رهگیری و متوقف کند.

سیستم تشخیص پلاک در ورودی و خروجی باجه ایستگاه عوارضی نصب می‌شود. هنگامی که یک وسیله نقلیه وارد می‌شود، سیستم پلاک خودرو را شناسایی می‌کند و اطلاعات پلاک شناسایی شده را به سرور پردازش تعیین شده ارسال می کند. با مقایسه پلاک با اطلاعات خودرو های سرقت شده  موجود در بانک اطلاعاتی می‌توان خودرو های مشکوک را شناسایی و در نتیجه خودرو سرقت شده را با سرعت عمل بیشتری یافت.با استفاده از این سیستم تا حد زیادی می‌توان از وقوع حوادث غیرقانونی جلوگیری کرد.

تجربه هوشمندی و ایمنی با آگسا

سامانه‌های کنترل تردد هوشمند در سال های اخیر با استقبال مواجه شده‌اند. اگر قصد خرید سامانه پلاک خوان خودرو دارید باید حتما نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

آگسا به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان سیستم‌های کنترل تردد و بازرسی هوشمند در ایران، سامانه پلاک خوان خودرو را متناسب با سفارش مشتریان عزیز طراحی و تولید می‌نماید. شما عزیزان چنانچه درباره این سامانه‌ها نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید، حتما با ما تماس برقرار کنید. همکاران ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن، پاسخگوی تمام سوالات شما عزیزان خواهند بود. مدیریت آسان و مطمئن پارکینگ‌های خود را با آگسا تجربه کنید.

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X