حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

بازرسی ایکس ری امنیتی

دستگاه های بازرسی ایکس ری تجهیزاتی هستند که برای کنترل ورود و خروج بار، اجسام و تجهیزات همراه افراد در ورودی اماکن حساس کاربرد دارند.

بدون شک این دستگاه های بازرسی را در فرودگاه ها و ایستگاه های قطار به کرات دیده‌اید؛ به همین علت برای برخی از افراد آن را با نام دستگاه بازرسی چمدان فرودگاه می‌شناسند.

این دستگاه های بازرسی تصویری از داخل چمدان، کیف دستی و یا هر بسته ای که در داخل آن قرارداده شود ارائه می‌دهد که در نهایت منجر به کشف و شناسایی موارد مشکوک مانند سلاح گرم و سرد، مهمات، بمب، مایعات، مواد مخدر، مواد منفجره، چاقو، مواد سمی، مواد قابل اشتعال و سایر اشیاء خطرناک می‌شود. 

بازرسی بار ایکس ری فرودگاهی چمدانی

دستگاه بازرسی ایکس ری چیست و چگونه کار میکند؟

مدت زمان زیادی است که از اشعه ایکس در سیستم های بازرسی کشور استفاده می‌شود، علت استفاده از اشعه ایکس در سیستم های بازرسی به این جهت است که این اشعه قادر به عبور از حصارهای فیزیکی است.

این اشعه علاوه بر دستگاه های ایکس ری در زمینه بازرسی و ایمنی، در علم پزشکی جهت مشاهده استخوان شکسته نیز کاربرد دارد.
به طور کل دستگاه ایکس ری شامل تونلی است که در داخل آن یک لامپ اشعه ایکس قرار دارد و در مقابل این لامپ یک صفحه از سنسورهای آشکار ساز به صورت L قرار دارند. این صفحه ها و یا برد های آشکار ساز وظیفه تبدیل اشعه ایکس به انرژی الکتریکی را برعهده دارند. علت اینکه این صفحه ها به صورت حرف L می‌باشند این است که بتوانند اجسام بزرگ را نیز در همه زوایا اسکن کنند.

این سنسورها در دو صفحه پشت سر هم قرار دارند که اشعه های ضعیف به صفحه اول و اشعه های قوی‌تر پس از عبور از صفحه اول به صفحه دوم برخورد می‌کنند.

بازرسی ایکس ری امنیتی

بازرسی ایکس ری کیف، چمدان و بسته

دهانه تونل این دستگاه برای بازرسی اجسام کوچک و متوسط مانند چمدان و کیف دستی مناسب است. وجود دو ژنراتور پرتو اشعه ایکس امکان دیدن اجسام در دو طرف را به این دستگاه می‌دهد.

بازرسی بار ایکس ری چمدانی قابل استفاده در فرودگاه ها، ترمینال‌های مسافربری و ورودی ادارات را دارد.
همچنین قابلیت تشخیص مواد مخدر و مواد منفجره با اعلام هشدار صوتی و تصویری، قابلیت اتصال به شبکه جهت بازبینی تصاویر همزمان توسط بازرسان دیگر و توانایی منحصر به فرد در شناسایی مواد داخل محفظه های فلزی و… از دیگر مزیت های این دستگاه است.

بازرسی بار ایکس ری فرودگاهی چمدانی
بازرسی ایکس ری کانتینری باز شده

بازرسی ایکس ری خودرویی و کانتینری

سیستم بازرسی کانتینری یک سیستم بازرسی ایکس ری است که قابلیت نصب بر روی یک کشنده را دارد و به همین واسطه به سامانه سیار بازرسی کانتینری نیز شناخته می‌شود.

این سیستم به واسطه اسکن و تصویر برداری از داخل خودرو های سبک و سنگین به همراه محموله همراه امکان کشف و شناسایی هر جسم غیر مجاز و مشکوکی را در حین حرکت خودرو فراهم می‌کند.

از مزیت های این سیستم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بازرسی ایکس ری بدن انسان

دستگاهی بسیار پیشرفته جهت تصویر برداری کامل بدن انسان جهت مشاهده هر آنچه در لباس‌ها و یا بدن مخفی شده
این دستگاه بازرسی قابلیت استفاده در فرودگاه‌ها، زندان ها، معدن های طلا و سنگ های قیمتی را دارد و می‌توان جهت تشخیص انواع سلاح گرم و سرد انواع سلاح کامپوزیت، انواع قطعات الکترونیک، میکروفن، سیستم های ضبط صدا، حافظه های فلش، انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی، سنگ های گرانبها، فلزات و اشیا قیمتی از آن استفاده کرد که در نهایت تصاویر به صورت نگاتیو در اختیار اپراتور قرار می‌دهد.

بازرسی ایکس ری بدن
ایکس ری پرتابل

ایکس ری پرتابل

قبل از خرید مشاوره تخصصی بگیرید...

با ما در تماس باشید...

برای دریافت مشاوره تخصصی خرید راهبند و یا استعلام قیمت محصول فرم زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

مقالاتی برای انتخاب بهترین بازرسی ایکس ری

متاسفانه محتوایی یافت نشد!

سوالات متداول

دستگاه های بازرسی ایکس ری دستگاه هایی هستند با استفاده از اشعه ایکس ری داخل اجسام بزرگ و کوچک را اسکن می‌کنند و تصویری از داخل اجسام ارایه می‌دهند.

این دستگاه ها بیشتر در ورودی اماکن حساس مانند فرودگاه ها استفاده می‌شوند به همین علت با نام دستگاه های بازرسی فردوگاهی نیز شناخته می‌شود.

قیمت دستگاه های بازرسی ایکس ری با توجه به دقت تصویربرداری، ضریب نفوذ، جهت های اسکن و… متغیر است.

شما با تماس تلفنی با کارشناسان فروش آگسا می‌توانید ضمن اخذ راهنمایی برای خرید بهتر، از قیمت محصول مورد نظر خود مطلع شوید.

این دستگاه ها بیشتر در ورودی اماکن حساس به منظور شناسایی و کشف اجسام مشکوک و خطر ساز مانند سلاح سرد و گرم، تجهیزات ذخیره و انتقال اطلاعات و… مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این دستگاه ها با توجه به ابعاد تونل اسکن، ابعاد اجسام قابل اسکن، تعداد زوایای فابل اسکن، ضریب نفوذ و… دسته بندی می‌شوند.

از طرفی دستگاه های بازرسی ایکس ری به دسته های نفر رو، بازرسی بار و بازرسی خودرویی تقسیم بندی می‌شوند.

سیستم های بازرسی ایکس ری عرضه شده توسط آگسا دارای 1 سال گارانتی و 5 سال خدمات پس از فروش هستند.

شرکت آگسا با 10 سال تجربه در زمینه طراحی و ساخت راهبند های خودرویی و نفر رو، سیستم های کنترل تردد و بازرسی با بیش از 1000 پروژه موفق در سطح کشور و همکاری با ارگان های امنیتی و دولتی و همچنین ارائه خدمات پس از فروش تضمین شده مرجعی مطمئن برای خرید است. 

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X