حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

سیستم کنترل تردد خودرو و پارکینگ

امروزه استفاده از سیستم کنترل تردد خودرو برای مدیریت پارکینگ‌های عمومی و خصوصی در ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری یک ضرورت انکار ناپذیر است. یک پارکینگ با ظرفیت بیش از صدها خودرو را در نظر بگیرید. اگر قرار باشید هر روز خودروها در یک بازه زمانی مشخص وارد پارکینگ شوند و سپس در بازه زمانی معین دیگر از آن خارج شوند، لازم است که برای جلوگیری از ایجاد ازدحام و تسریع در فرآیند تردد خودروها، از سیستم‌های هوشمند استفاده شود.

شرکت آگسا عرضه‌کننده باکیفیت‌ترین محصولات در زمینه سیستم کنترل تردد پارکینگ است. صفر تا صد خدمات مربوط به سامانه کنترل تردد خودرو از سوی شرکت آگسا به سراسر کشور ارائه می‌شود. به‌خاطر داشته باشید که هوشمندسازی پارکینگ‌ها تنها راه مدیریت استاندارد آن‌هاست.

 

انواع سیستم کنترل تردد خودرو

انواع سیستم کنترل تردد خودرو شرکت آگسا به دو گروه اصلی تقسیم می‌شوند که عبارت‌اند از:

سیستم کنترل تردد RFID

سیستم RFID برد بلند با هدف کنترل هوشمند تردد خودروها در پارکینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. در زمان ورود و خروج خودرو از پارکینگ، با استفاده از تجهیزات خاصی، اطلاعات اختصاصی آن کنترل می‌شود. در صورتی که خودرو مجوز عبور داشته باشد، اجازه تردد به آن داده می‌شود. کلیه این فرآیند به صورت خودکار و بدون نیاز به دخالت مستقیم اپراتور انجام می‌گیرد.

سیستم کنترل تردد خودرو با آنتن برد بلند UHF و تگ مناسب پارکینگ‌هایی است که خودروهای ثابت در آن تردد می‌کنند. یک برچسب هوشمند یا تگ روی شیشه جلو خودروها نصب می‌شود. یک یا دو آنتن تگ خوان برد بلند نیز در سیستم کنترل تردد پارکینگ وجود دارد. این آنتن از فاصله 5 الی 6 متری می‌تواند تگ خودرو را تشخیص دهد. سپس دیتای دریافتی از خودرو را به نرم افزار سیستم کنترل تردد منتقل می‌کند. نرم‌افزار با پردازش اطلاعات اجازه عبور به خودرو می‌دهد. تمام این فرآیند در کسری از ثانیه انجام می‌شود.

برای جلوگیری از سرقت خودروها نیز در زمان ورود و خروج خودرو از پارکینگ، تصویری از خودرو و راننده آن ثبت می‌شود. اپراتور انسانی این دو تصویر را با هم تطبیق می‌دهد تا جلوی سرقت خودرو گرفته شود.

سیستم کنترل تردد پارکینگ با تگ خوان و آنتن برد بلند UHFآگسا

سیستم پلاک خوان خودرو و پارکینگ

سیستم کنترل تردد خودرو پلاک‌خوان با استفاده از دوربین‌های تحت شبکه کار می‌کند. به طوری که در زمان عبوری خودروها از مقابل دوربین تصاویر مربوط به پلاک آن‌ها ثبت می‌شود. برای مدیریت پارکینگ با استفاده از این سیستم نیاز به نرم‌افزارهای هوشمند پردازش تصویر وجود دارد. تصاویر ثبت شده به نرم‌افزار منتقل می‌شود. پس از پردازش، دیتای مربوط به پلاک خودروها و  زمان تردد آن‌ها، استخراج می‌شود.

به کمک سیستم‌ پلاک خوان خودرو و پارکینگ می‌توان به صورت لحظه‌ای ظرفیت پارکینگ‌ها را کنترل کرد. علاوه بر آن امکان گزارش‌گیری‌های مختلف برای ارزیابی میزان تردد پارکینگ در اوقات مختلف فراهم می‌شود. همچنین می‌توان با استفاده از این سیستم نیز پلاک خودروهایی که مجاز به تردد هستند را تعیین نمود. بر این اساس از تردد سایر خودروها جلوگیری به عمل خواهد آمد.

سیستم پلاک خوان پارکینگ و خودرو آگسا

قیمت و هزینه هوشمند سازی پارکینگ و اجرای سیستم کنترل تردد

قیمت سیستم کنترل تردد خودرو بر اساس نوع سامانه و تجهیزات مورد استفاده در آن تعیین می‌شود.

قیمت این سیستم ها با توجه به نوع پروژه و همچنین تجهیزات مورد استفاده و برند تجهیزات متغییر است اما به طور کلی هزینه سیستم پلاک خوان از سیستم تگ خوان با استفاده از آتن برد بلند RFID بیشتر است. همچنین با توجه به میزان تردد توان مورد نیاز برای راهبند نیز تغییر می‌کند که این مورد نیز بر روی هزینه اجرا تاثیر می‌گذارد.

سیستم تگ خوان علاوه بر تجهیزات به تگ و کارت های RFID نیز نیاز دارد که با توجه به تعداد آن هزینه تغییر می‌کند. همچنین با توجه به مصرفی بودن کارت ها، نیاز به تعویض آن ها خواهد بود.

شرکت آگسا به عنوان برترین تولید کننده سیستم‌های کنترل تردد خودرو در کشور، تمام تلاش خود را برای ارائه باکیفیت‌ترین تجهیزات منطبق با تکنولوژی‌های روز دنیا و در عین حال با قیمت مقرون به صرفه به شما عزیزان می‌کند. برای اطلاع از قیمت سیستم کنترل تردد پارکینگ و همچنین دریافت راهنمایی بیشتر در این خصوص با ما تماس بگیرید.

قبل از خرید مشاوره تخصصی بگیرید...

با ما در تماس باشید...

برای دریافت مشاوره تخصصی خرید راهبند و یا استعلام قیمت محصول فرم زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

تجهیزات مورد نیاز برای راه‌اندازی سیستم کنترل تردد خودرو

سیستم کنترل تردد خودرو از چند جزء اصلی و تعدادی تجهیز کمکی تشکیل می‌شود که عبارت‌اند از:

دوربین تصویر برداری

دوربین تصویربرداری برای ثبت تصویر خودرو، پلاک و راننده آن استفاده می‌شود. کیفیت بالای دوربین برای ثبت تصاویر با واضح ضروری است. در برخی از پارکینگ‌ها که امکان تردد خودروهای سبک و سنگین وجود دارد، از یک دوربین برای خودروهای سبک و از دوربین دیگر برای خودروهای سنگین استفاده می‌شود. علاوه بر آن ارتفاع مناسب نصب دوربین‌های تصویربرداری از اهمیت بالایی برخوردار است.

نرم‌افزار مدیریت هوشمند پارکینگ

بسته به اینکه از سیستم تگ خوان (RFID) یا پلاک خوان برای کنترل تردد پارکینگ استفاده می‌کنید، باید از نرم افزار هوشمند اختصاصی آن بهره ببرید. در نرم‌افزار سیستم پلاک‌خوان وظیفه اصلی پردازش تصویر پلاک خودرو و استخراج اطلاعات آن است. در حالی که در سیستم تگ خوان، نرم‌افزار باید امواج رادیویی ارسالی از سوی آنتن UHF را پردازش کرده و دیتای مورد نظر را استخراج نماید.

پلاک خوان

آنتن برد بلند UHF

آنتن برد بلند UHF در سیستم‌های کنترل تردد RFID استفاده می‌شوند. این آنتن‌ها به شکل جعبه‌های مستطیلی هستند که در ورودی پارکینگ‌ها نصب می‌شوند. وظیفه آن‌ها ارسال و دریافت امواج رادیویی بین تگ‌های خودرو و نرم‌افزار مرکزی سیستم کنترل تردد است.

آنتن برد بلند UHF

رایانه

رایانه به عنوان سخت‌افزار مورد نیاز برای پیاده‌سازی سیستم نرم‌افزاری به شمار می‌رود. علاوه بر آن بانک اطلاعاتی حاصل از نرم‌افزارها نیز در رایانه ذخیره می‌شود و امکان تحلیل و گزارش‌گیری را برای اپراتور فراهم می‌کند.

رایانه

نمایشگر دیجیتال

نمایشگر دیجیتال یکی از تجهیزات جانبی است که می‌توانید در کنار سیستم کنترل تردد خودرو استفاده کنید. به کمک نمایشگر می‌توانید اطلاعیه‌های مورد نظر را برای رانندگان به نمایش در بیاورید.

راهبند اتوماتیک بازویی

راهبند اتوماتیک بازویی برای کنترل خودکار تردد خودروها در پارکینگ استفاده می‌شود. در برخی از گیت‌های راهبند از آژیرهای خطر نیز استفاده می‌شود که ترددهای غیرمجاز بهتر کنترل شوند.

مدل های مختلف راهبند اتوماتیک بازویی

مزایای استفاده از سیستم کنترل تردد پارکینگ

استفاده از سیستم کنترل تردد خودرو مزایای متعددی به همراه دارد که عبارت‌اند از:

مقالاتی برای انتخاب بهترین سیستم کنترل تردد

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X