حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

سیستم کنترل تردد خودرو با آنتن برد بلند UHF و تگ

سامانه کنترل تردد هوشمند خودرو با آنتن برد بلند UHF و سیستم RFID، به صورت اتوماتیک کار می‌کند. برای این منظور مجموعه‌ای از سیستم‌های کنترل تردد هوشمند در کنار یکدیگر به کار گرفته می‌شوند. هر یک از این سیستم‌ها نقش معینی را در اتوماسیون تردد هوشمند بر عهده دارد. شناسایی خودروها در ورودی پارکینگ به عنوان اصلی‌ترین وظیفه سامانه کنترل تردد هوشمند شناخته می‌شود. ایده استفاده از امواج رادیویی برای شناسایی سریع خودروها عملکرد بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشته است. وقتی صحبت از ارسال و دریافت امواج رادیویی می‌شود، پای آنتن نیز به میان می‌آید. در سامانه‌های کنترل تردد هوشمند، از آنتن برد بلند UHF برای دریافت امواج رادیویی استفاده می‌شود.

آگسا به عنوان برترین تولید کننده سامانه‌های کنترل تردد هوشمند در کشور، موفق به تولید باکیفیت‌ترین آنتن پارکینگ شده است. آنتن تگ خوان آگسا مدیریت پارکینگ‌های بزرگ را مثل آب خوردن ساده می‌کند.

سیستم کنترل تردد پارکینگ با تگ خوان و آنتن برد بلند UHFآگسا

سیستم کنترل تردد RFID برد بلند چیست؟

یک پارکینگ مجتمع در مجتمع اداری را در نظر بگیرید. در ساعت‌های ورود و خروج کارکنان، تردد خودروها در پارکینگ به اوج خود می‌رسد. در صورت کنترل ترددها با استفاده از اپراتور انسانی، زمان زیادی تلف خواهد شد. هوشمندسازی تنها راه‌حل موجود برای کنترل تردد خودروها است. در این حالت باید داده‌های مربوط به خودروها (مانند شماره پلاک) به صورت خودکار جمع‌آوری شود. سپس با استفاده از دستگاه‌های خاصی داده‌ها پردازش شود. به این ترتیب عملا سرعت عملکرد به طور قابل توجهی ارتقا می‌یابد و در کنار آن احتمال بروز خطا نیز تا حد زیادی کم می‌شود.

Radio Frequency Identification تکنولوژی شناسایی با استفاده از امواج رادیویی است که به اختصار با نام RFID شناخته می‌شود. هر زمان که لازم باشد به صورت خودکار با اطلاعاتی درباره افراد یا اشیای خاصی شناسایی شود، می‌توان روی فناوری RFID حساب باز کرد. استفاده از این فناوری به خصوص در پارکینگ‌هایی که دارای تردد مشخص و ثابت هستند، در اولویت قرار دارد.

قبل از خرید مشاوره تخصصی بگیرید...

با ما در تماس باشید...

برای دریافت مشاوره تخصصی خرید راهبند و یا استعلام قیمت محصول فرم زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

تجهیزات مورد نیاز سامانه کنترل تردد تگ خوان

آنتن برد بلند UHF

در زمان ورود و خروج افراد یا اشیا باید اطلاعات و داده‌های اختصاصی آن‌ها با آنچه در تگ‌های RFID ثبت شده است، انطباق داده شوند. ریدر برد بلند RFID به عنوان رابط اصلی برای این منظور در نظر گرفته می‌شود. یک پارکینگ را تصور کنید. وقتی خودرویی در ورودی پارکینگ قرار می‌گیرد. چیپ الکترونیکی سامانه کنترل تردد فعال می‌شود و به این ترتیب سیگنال‌هایی را به سمت ریدر RFID منتقل می‌کند. در ادامه ریدر داده‌ها را با استفاده از سیگنال‌های دریافتی تشخیص می‌دهد. نهایتا تگ‌های RFID این داده‌ها را دریافت می‌کنند و اطلاعات مربوط را به ذخیره کرده یا با داده‌های موجود مطابقت می‌دهند.

شاید بپرسید در این بین نقش آنتن برد بلند UHF چیست؟ آنتن تگ خوان برد بلند UHF در واقع نوعی ریدر محسوب می‌شود. سیگنال‌های دریافتی ریدر به صورت الکترونیکی هستند. برای اینکه تگ‌های RFID بتوانند این سیگنال‌ها را بخوانند، باید به صورت امواج رادیویی ارسال شوند. آنتن برد بلند UHF این وظیفه را بر عهده دارد.

آنتن برد بلند UHF

تگ و کارت RFID

سیستم RFID کلیه ترددها را به صورت خودکار مدیریت می‌کند. بر این اساس لازم است که به هر یک از افراد یا اشیای ورودی به سازمان یا پارکینگ، هویت منحصربه‌فردی تعلق بگیرد. این هویت از طریق تگ RFID اختصاص پیدا می‌کند. تگ RFID نوعی چیپ الکترونیکی است که برای ذخیره‌سازی اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرد. هویت اختصاصی افراد یا اشیا در تگ RFID با استفاده از شناسه‌‌ای متشکل کاراکترهای عددی تعیین می‌شود.

تگ به صورت برچسب به پشت شیشه خودرو می‌چسبد.

در صورتی که شخصی قصد کندن برچسب از روی شیشه جهت سو استفاده را داشته باشد تگ خورد شده و امکان سو استفاده را سلب می‌کند.

تگ RFID جهت استفاده در سیستم کنترل تردد برد بلند تگ خوان

اکسس کنترل

دستگاه کنترل تردد یا همان اکسس کنترل وظیفه نگهداری اطلاعات خودرو ها و کنترل صحت مجوز خودرو های عبوری را بر عهده دارد.

این دستگاه اطلاعات را از آنتن برد بلند UHF دریافت کرده و پس از انطباق با داده ها در دیتابیس در صورتی که خودرو اجازه ورود داشته باشد فرمان باز شدن را به راهبند یا درب برقی می‌دهد.

دستگاه کنترل تردد و کنترل دسترسی AGA16 اکسس کنترل

راهبند اتوماتیک بازویی

جهت کنترل و مسدود کردن مسیر های عبوری و پارکینگ از راهبند اتوماتیک پارکینگ استفاده می‌شود.

راهبند به دستگاه اکسس کنترل متصل شده و فرمان باز و بسته شدن را از این دستگاه کنترل تردد دریافت می‌کند.

بر این اساس راهبند اقدام به باز و بسته کردن مسیر می‌نماید.

راهبند بازویی الکترومکانیک

اتصالات سیستم کنترل تردد با آنتن برد بلند

اتصالات سیستم کنترل تردد با آنتن برد بلند به راهبند و. اکسس کنترل

مزایای آنتن تگ خوان برد بلند UHF آگسا

استفاده از سامانه هوشمند RFID و آنتن برد بلند UHF مزایای زیادی را به دنبال دارد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاربردهای آنتن برد بلند UHF

کاربرد آنتن برد بلند UHF محدود به پارکینگ‌های بزرگ مسکونی، تجاری و اداری نیست. از فناوری RFID برای کنترل اجناس داخل فروشگاه‌ها نیز استفاده می‌شود. علاوه بر آن در سطح معابر شهری مانند اتوبان‌ها و بزرگراه‌ها نیز از این آنتن‌های برد بلند استفاده می‌شود. باکس‌های سفید رنگی که در حاشیه معابر مشاهده می‌کنید، همین آنتن‌ها هستند. کنترل کالاها در انبار و هوشمندسازی ترددها در ترمینال‌های مسافری از جمله دیگر کاربردهای مهم سامانه‌های RFID به شمار می‌روند.

نکات مهم خرید و نصب آنتن برد بلند UHF

استاندارد اختصاصی برای تولید آنتن برد بلند UHF وجود دارد. بر این اساس آنتن تگ خوان باید در برابر تابش نور خورشید، بارش باران و برف و همچنین گرد و غبار مقاومت بالایی از خود به نمایش بگذارد. برای تحقق این خصوصیات معمولا بدنه آنتن را از نوعی پلاستیک به نام ABS تولید می‌کنند.

در زمان خرید آنتن پارکینگ UHF باید توجه داشته باشید که محدوده فرکانسی این آنتن با تگ‌های RFID مطابقت داشته باشد. در غیر این صورت عملا تبادل اطلاعات به درستی در آن‌ها شکل نمی‌گیرد. از جمله پرکاربردترین رنج‌های فرکانسی این آنتن‌ها عبارت‌اند از:

  • 865 تا 868 مگاهرتز
  • 902 تا 928 مگاهرتز

مدیریت پارکینگ به سبک آگسا

آگسا به عنوان برترین تولید کننده سیستم‌های هوشمند کنترل تردد، با استفاده از تیمی جوان و متخصص محصولاتی با کیفیت منطبق با جدیدترین استانداردهای معتبر دنیا عرضه می‌کند. برای خرید سیستم‌های RFID به خصوص آنتن برد بلند UHF می‌توانید از فروشگاه اینترنتی آگسا اقدام کنید. با خرید محصول از آگسا می‌توانید با خیالی آسوده از بابت ضمانت و خدمات پس از فروش از آن استفاده کنید. اگر در زمینه خرید ریدر برد بلند RFID نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید، با ما تماس بگیرید. همکاران ما آماده راهنمایی شما هستند. از مدیریت پارکینگ به سبک آگسا لذت ببرید.

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X