حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهبند امنیتی ضد انتحاری

راهبند های امنیتی تجهیزات حفاظتی هستند که در مراکز حساس که امنیت عبور و مرور در آن ها بسیار حیاتی است و در صورت هرگونه احمال کاری در حفظ امنیت آن ها خسارت های جبران ناپذیری به بار می‌آید.

راهبند های امنیتی با توجه به سطح امنیتی و همچنین محدودیت های مکان نصب به انواع مختلفی مانند سطحی و دفنی تقسیم می‌شوند.

شرکت آگسا با توجه به شرایط محیطی ایران انواع این راهبند ها را طراحی و تولید کرده است و آماده تولید این تجهیزات امنیتی به صورت سفارشی برای انواع اماکن است.

راهبند امنیتی زلزال

عملکرد راهبند های امنیتی را ببینید

پخش ویدیو

انواع راهبند امنیتی ضد انتحاری

راهبند های امنیتی دفنی

راهبند های امنیتی دفنی راهبند ضد انتحاری هستند که نیاز به حفاری عمیق دارند. این راهبند های ضد تروریستی با توجه به مکان مورد استفاده آن‌ها به دو نوع شهری و نظامی تقسیم می‌شوند که نوع نظامی آن ها دارای نشانه های نظامی و خشن مانند سر نیزه هستند.

این راهبند ها به صورت کامل داخل زمین قرار می‌گیرند و قابل مشاهده نیستند و در زمان احساس خطر توسط سیستم های امنیتی متصل به آن مانند حمله تروریستی به سرعت مسیر را مسدود کرده و مانند دیواری مستحکم از ورود هر گونه عامل خطر ساز و انتحاری جلوگیری می‌کند.

حفاری مورد نیاز برای این مدل از راهبند ها بسته به ارتفاع راهبند از 50 تا 160 سانتی متر است.

نمونه‌ای از این سیستم‌های امنیتی، راهبند ستونی (بولارد) است که به صورت عمودی از زمین خارج شده و مسیر را مسدود می‌کند.

راهبند های امنیتی ضد انتحاری تولید شده توسط آگسا این اطمینان را به شما می‌دهد که بر خلاف راهبند های امنیتی مشابه در صورت برخورد با عامل های خطرساز محرک بسیار قوی به فعالیت خود ادامه دهند و در صورت آسیب دیدن با تعمیرات جزیی در بدنه به حالت اولیه خود بازگردند.

تمامی مراحل طراحی و تولید در این مجموعه توسط متخصصین حرفه ای و طبق آخرین فناوری های روز دنیا انجام شده و امکان بازدید از تمامی مراحل با نامه رسمی ارگان خریدار امکان پذیر می‌باشد.

راهبند های فجر، ابابیل و زلزال نمونه های از راهبند های امنیتی دفنی هستند.

راهبند امنیتی ابابیل
راهبند نیزه ای تایر کیلر با نام راهبند امنیتی سجیل

راهبند های امنیتی سطحی

راهبند های امنیتی سطحی به راهبند هایی اطلاق می‌شود که نیاز به حفاری عمیق جهت بستر سازی و نصب ندارند.

این راهبند ها با حفاری نهایتا حدود 30 تا 60 سانتیمتر قابلیت نصب و راه اندازی را دارند.

علاوه بر این مدل شاهد در تولیدات مجموعه آگسا قابلیت حمل و نقل و نصب موقت را نیز دارد یعنی می‌توان توسط یدک‌کش سیستم را به صورت پرتابل جهت بازرسی های موقت جا به جا کرد.

سیستم راهبند امنیتی ضد انتحاری شاهد به واسطه شکل و مکانیزم کارکرد می‌تواند به عنوان سیل شکن یا سیل بند نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

این راهبند ها مناسب اماکنی هستند که بنابر هر دلیلی امکان حفاری عمیق را ندارند.

برخی از این راهبند های ضد تروریستی مانند راهبند نیزه ای (تایرکیلر) سجیل ظاهری شبیه به سرعتگیر دارند و در صورت نیاز باز شده و از ورود وسیله نقلیه غیر مجاز جلوگیری می‌کنند.

راهبند های ذوالفقار، شاهد، خیبر و سجیل نمونه های از راهبند های امنیتی سطحی هستند.

راهبند های امنیتی با قابلیت نصب روی آب

این نوع راهبند ها در دریا و مناطق آبی کاربرد دارند؛ از این راهبند ها می‌توان برای جلوگیری از حمله های قایق های تند رو و کشتی ها استفاده کرد و همچنین به عنوان مسدود کنند راه های آبی نیز کاربرد دارد.

اساس کارکرد این سیستم به شکل آکاردئون بوده و توسط یک کشنده روی آب و در مسیری که از قبل طراحی شده حرکت می‌کند.

شرکت آرمان گستر آناهیتا تنها تولید کننده این مدل راهبند ضد انتحاری در قاره آسیا می‌باشد.

مرز های آبی، کانال های امنیتی، پاسگاه های دریایی و لنگرگاه ها از جمله مناطقی هستند که می‌توان از این نوع راهبند استفاده کرد.

راهبند امنیتی قاهر

قبل از خرید مشاوره تخصصی بگیرید...

با ما در تماس باشید...

با ما در تماس باشید...

برای دریافت مشاوره تخصصی خرید راهبند و یا استعلام قیمت محصول فرم زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

کاتالوگ آنلاین

چه راهبند امنیتی مناسب شماست؟

استراتژی و میزان حساسیت مکان مورد نظر دارای اهمیت قابل توجهی برای انتخاب نوع راهبند امنیتی از نظر ظاهر و قدرت تحمل ضربه می‌باشد.

میزان حساسیت مکان نصب

راهبند های ضد انتحاری در امکانی مورد استفاده قرار می‌گیرند که حساسیت امنیتی بالایی دارند و اگر مکان مورد نظر شما نیازی با تامین امنیت بالایی ندارد می‌توانید از راهبند اتوماتیک بازویی یا راهبند آکاردئونی استفاده کنید.

انتخاب راهبند ضد انتحاری امنیتی که مناسب محل مورد نظر شما باشد تا حد زیادی به میزان حساسیت محل مورد استفاده وابسته است؛ برای مثال راهبند های مدل زلزال و ابابیل به دلیل ظاهر نظامی و خشن مناسب برای معبر های حساس و نظامی کشور هستند و دارای قدرت تخریب بسیار بالایی می‌باشند. در صورتی که راهبند مدل فجر به دلیل داشتن ظاهر ساده، به جهت جلوگیری از ایجاد حساسیت در اذهان عمومی برای اماکنی مناسب است که در دید عموم مردم در شهر قرار دارند نظیر ادارات، سازمان ها، وزارت خانه ها، فرودگاه ها، پتروشیمی ها، پالایشگاه ها و…

میزان حفاری مورد نیاز

نکته‌ی دیگری که هنگام انتخاب راهبند حائز اهمیت است میزان حفاری مجاز مکان مورد نظر می‌باشد؛ در بعضی از معابر نظیر ورودی پارکینگ ها که طبقات زیرین دارند مجاز به حفاری به میزان زیاد نیستیم و مدل راهبند امنیتی که انتخاب می‌کنیم نباید نیاز به حفاری عمیق داشته باشد در نیتجه باید از مدل های سطحی مانند ذوالفقار، شاهد، خیبر و سجیل استفاده کنیم.

امکان استفاده به عنوان سنگر اتوماتیک

مورد دیگری که باید هنگام انتخاب راهبند ضد تروریستی باید به آن توجه کرد امکان استفاده از آن به عنوان سنگر اتوماتیک است.

سنگر اتوماتیک به این معناست که راهبند فضایی برای نصب اسلحه و یا حضور سرباز برای تیر اندازی را داشته باشد.

در صورتی که نیاز به چنین امکانی دارید راهبند زلزال بهترین انتخاب برای شماست.

مشخصات یک راهبند امنیتی ضد انتحاری با کیفیت

از آن جایی که این سیستم ها در دسته پدافند غیرعامل قرار دارند و وظیفه اصلی آن ها مقابله و دفاع در برابر عملیات های خرابکارانه توسط خودرو می‌باشد ساختارهای آن‌ها باید به شکلی طراحی و تولید شود که از بالاترین درجه مقاومت و استحکام برخوردار باشند. همچنین متریال استفاده شده در این سیستم ها باید به گونه ای باشد که هنگام وقوع عملیات های غافلگیرانه با کمترین آسیب به خود سیستم بهترین عملکرد را ارائه داده و بهترین شکل ممکن این گونه عملیات ها را مهار نمایند.

در اینجا می خواهیم به بعضی از ویژگی هایی که این راهبند های ضد انتحاری الزاما باید دارا باشند اشاره کنیم:

تجهیزاتی که همراه راهبند امنیتی باید تحویل بگیرید

هر راهبند امنیتی همواره به تجهیزات جانبی برای عملکرد صحیح و آسان نیاز دارد. تابلو فرمان، ریموت کنترل از راه دور و پنل کنترل دژبانی نمونه ای از این تجهیزات جانبی است که باید در هنگام تحویل گرفتن راهبند های امنیتی حتما از وجود آن‌ها مطمئن شوید و سازگاری آن‌ها با راهبند خود را بررسی کنید.

علاوه بر تجهیزات ضروری یاد شده تجهیزاتی جانبی دیگری نیز وجود دارند که در صورت نیاز می‌توانید آن‌ها را به عنوان آپشن برای راهبند خود تهیه کنید. این تجهیزات جانبی عملکرد راهبند را بهینه تر کرده و باعث می‌شود عبور و مرور در محل نصب راهبند به صورت اتوماتیک انجام شود؛ نمونه ای از این تجهیزات را در زیر می‌بینید:

مقالاتی برای انتخاب بهترین راهبند ضد انتحاری امنیتی

استاندارد های راهبند امنیتی
راهنمای راهبند امنیتی

استاندارد های راهبند امنیتی

راهنمای انتخاب بهترین راهبند دنیا
راهنمای راهبند امنیتی

بهترین راهبند دنیا را چگونه بشناسیم؟

سوالات متداول

راهبند ضد انتحاری امنیتی سیستمی است جهت مدیریت و کنترل تردد با لول امنیتی بسیار بالا جهت جلوگیری از ورود و یا خروج عامل خرابکار با وسیله نقلیه سبک و سنگین در مناطق و یا سازمان ها و مکان های بسیار حساس که اصولا دارای رده بندی حفاظتی بوده و آسیب رساندن فرد یا افراد مهاجم تحت عنوان عامل انتحاری یا خرابکار به این مناطق بازخورد بسیار بزرگ و یا جبران ناپذیر خواهد داشت.

این مدل از راهبند باید از آلیاژهای مخصوص با طراحی بسیار منحصر به فرد و مهندسی ساخته شده باشد تا در مواقع لازم کارایی فوق العاده ای را از خود نشان دهد.

راهبند های امنیتی توان بسیار بالایی در برابر تحمل ضربه ناشی از برخورد خودروهای سبک و سنگین دارند و مهمترین شاخصه این سیستم ها کارایی بعد از تحمل ضربه خواهد بود.

عوامل مختلفی از جمله عرض مسیر مسدودی، سرعت عملکرد راهبند، تجهیزات جانبی و… بر روی قیمت یک راهبند امنیتی تاثیر گذار است.

شما با تماس تلفنی با کارشناسان فروش آگسا می‌توانید ضمن اخذ راهنمایی برای خرید بهترین راهبند، از قیمت راهبند مورد نظر خود مطلع شوید.

مورد مصرف راهبند های امنیتی در مناطق دارای رده بندی و یا بسیار مهم که آسب زدن به این اماکن از لحاظ جنبه رسانه ای و یا اختلال در مدیریت کشور حائز اهمیت خواهد بود،راهبند های امنیتی علاوه بر این در انبارهای بزرگ و یا مرزهای کشور و حتی در خیابان ها جهت مسدود نمودن موقت یک مسیر کاربرد خواهند داشت.

راهبند های امنیتی داری مدل های مختلف دفنی،سطحی،پرتابل و آبی است.

راهبند های عرضه شده توسط آگسا دارای 2 سال گارانتی و 5 سال خدمات پس از فروش هستند.

میزان حفاری مورد نیاز راهبند های امنیتی بسته به ارتفاع راهبند از 70 تا 150 سانتی متر متغیر است و برای راهبند های سطحی نیز حداکثر به 40 سانتی متر حفاری نیاز است.

ارتفاع راهبند های امنیتی با توجه به سفارش مشتری تا 150 سانتی متر قابل افزایش است.

شرکت آگسا با 10 سال تجربه در زمینه طراحی و ساخت راهبند های خودرویی و نفر رو، سیستم های کنترل تردد و بازرسی با بیش از 1000 پروژه موفق در سطح کشور و همکاری با ارگان های امنیتی و دولتی و همچنین ارائه خدمات پس از فروش تضمین شده مرجعی مطمئن برای خرید است. 

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول

هنوز هم در مورد محصولات آگسا تردید دارید؟

کارشناسان آگسا آماده پاسخگویی به شما و ارائه بهترین پشنهاد‌ها هستند. فقط کافیه فرم زیر رو پر کنید: