بهترین راهبند دنیا را چگونه بشناسیم؟

راهنمای انتخاب بهترین راهبند دنیا

استفاده از راهبند به منظور حفظ امنیت انسان‌ها در ورودی مکان‌های مختلف، از گذشته تا کنون از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و هست. انواع مختلفی راهبند در بازار، موجود است که ویژگی‌های هر کدام از آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. همین امر سبب شده تا بسیاری از افراد در انتخاب بهترین راهبند، دچار مشکل شوند. ما در ادامه قصد داریم، نکات جامعی را در این خصوص بیان کنیم تا بتوانید بهترین راهبند دنیا را خریداری کنید. با ما همراه باشید.

خرید بهترین راهبند

برای انتخاب و خرید بهترین راهبند، باید ابتدا انتظارات خود و هنچنین مکانی را که مدنظر دارید برای ورودی آن از راهبند، استفاده کنید را مشخص کرده و سپس یک سری بررسی‌ها انجام دهید که عبارتند از:

اجزای اصلی راهبندها

اجزای اصلی راهبند شامل بدنه، بازو، سیستم متحرک، فنر تعادل و مرکز کنترل می‌باشند که هر کدام از آن‌ها نقش اساسی در نحوه عملکرد راهبند دارند. بنابراین در هنگام خرید راهبند از کارکرد و دوام هر یک از آن‌ها، اطمینان حاصل کنید.

انواع راهبندها

برای اینکه تجربه خرید بهترین راهبند دنیا را داشته باشید، باید انواع مختلف راهبند را شناخته و متناسب با مکانی که مدنظر دارید، یکی از آن‌ها را خریداری کنید. انواع راهبند عبارتند از:

راهبندهای نوع آکاردئونی:

در این نوع از راهبندها از مادون قرمز برای حفظ امنیت، استفاده شده و نحوه باز و بسته شدن آن‌ها به شکل آکاردئون می‌باشد.

جنس این نوع راهبندها از ورق‌های آهن است.

راهبند آکاردئونی اتوماتیک

راهبند کنترلی:

منظور از راهبندهای کنترلی آن‌هایی است که قابلیت باز و بسته شدن با استفاده از ریموت کنترل از راه دور را دارند.

راهبند بازویی:

راهبند اتوماتیک پارکینگ یکی از پرطرفدارترین راهبندها هستند که به ویژه برای پارکینگ‌های طبقاتی و ادارات و سازمان‌های دولتی، کاربرد دارند. این نوع از راهبندها مشتکل از یک موتور گیربکس هستند و سرعت باز رو بسته شدن آن‌ها بالاست.

راهبند اهرمی:

در این راهبندها با استفاده از ریموت کنترل، بازوی متحرک راهبند به سمت بالا و یا پایین به حرکت درآورده می‌شود. این نوع از راهبندها همچنین مجهز به سنسور و سیستم‌های پیشرفته نیز هستند که ایمنی مکان مدنظر را تا حد زیادی ارتقاء می‌دهند.

راهبند ستونی:

راهبندهای ستونی، شبیه به استوانه هستند که داخل زمین، نصب می‌شوند. نحوه عملکرد این نوع از راهبندها به این صورت است که برای کنترل ورود و خروج در مکانی که نصب شده‌اند از زمین بیرون می‌آیند.

راهبند امنیتی ستونی مرصاد

راهبند زیر سطحی:

راهبندهای زیر سطحی نوع دیگری از راهبندهاست که از نظر عملکرد، بسیار مشابه راهبندهای ستونی می‌باشند. در این نوع از راهبندها از صفحه‌ای از جنس فولاد بسیار محکم، استفاده شده‌است. از جمله بارزترین ویژگی‌های راهبندهای زیر سطحی می‌توان به مقاومت بالای آن‌ها اشاره نمود؛ به حدی که حتی در برابر وسایل نقلیه سنگین که با سرعت 60 کیلومتر بر ساعت، در حال حرکت هستند نیز مقاومند.

راهبند امنیتی ابابیل

به طور کلی هنگام خرید هر یک از انواع راهبند به عرض ورودی مکان مدنظر خود برای تعیین طول راهبند و همچنین میزان رفت و آمدی که در مکان خاص، صورت می‌گیرد، توجه داشته باشید.

تجهیزات جانبی راهبندها

راهبند بازویی پارکینگ فول آپشن agsa606ft

هر یک از راهبندهای برقی، قابلیت‌های مختلفی دارند و لازم است که برای انتخاب بهترین راهبند دنیا به قابلیت‌های راهبند، نیازهای خود و مکانی که مدنظر دارید، توجه داشته باشید. قابلیت‌های راهبندها عبارتند از:

بوم (میله تاشو)

یکی از قابلیت‌های برخی از راهبندهای برقی، برخورداری آن‌ها از بوم و یا میله تاشو به منظور کاهش ارتفاع میله در حالت ایستاده‌است. این قابلیت برای تمامی مکان‌هایی که درب ورودی آن‌ها ارتفاع کمی دارد، بسیار کاربردی است.

باطری اضطراری (UPS)

همانطور که حتماً می‌دانید، انرژی مورد نیاز انواع راهبندهای برقی از طریق برق، تأمین می‌گردد و احتمال قطعی جریان برق هم وجود دارد؛ در این صورت می‌توان از قابلیت باطری اضطراری که در برخی از راهبندها تعبیه شده، استفاده کرد.

ال ای دی (LED)

برخی از بوم‌های راهبندها، دارای آل ای دی هستند که مانند یک هشدار دهنده در مکان‌های تاریک، عمل می‌کند.

بهترین راهبند پارکینگ کدام است؟

حال که با قابلیت‌ها و انواع راهبندها آشنا شدید، می‌رسیم به این سؤال که بهترین راهبند پارکینگ کدام است؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که بهترین راهبند پارکینگ برای مکان‌ها و اهداف مختلف، متفاوت است؛ به این معنا که اگر هدف شما از خرید راهبند، تنها کنترل رفت و آمد خودروها به داخل ساختمان‌های مسکونی و … باشد، بهترین راهبند پارکینگ، راهبندهای اهرمی و یا راهبند اتوماتیک می‌باشد. اما اگر با هدف جلوگیری از عملیات خرابکارانه نظیر عملیات تروریستی، به دنبال بهترین راهبند پارکینگ هستید، باید بگوییم که راهبندهای ستونی و زیرسطحی، بهترین گزینه‌های پیش روی شماست.

سخن پایانی

ما در این مطلب سعی کردیم به طور جامع، ویژگی‌های انواع راهبندها را بیان کنیم تا اگر قصد خرید بهترین راهبند دنیا را دارید، بتوانید با توجه به مکان و هدف مدنظر خود به خواسته‌تان برسید. از اینکه وقت ارزشمندتان را برای خواندن این مطلب، صرف کردید، بی نهایت متشکریم. اکنون در پایان این مقاله شما عزیزان می‌توانید سؤالات و نظرات خود را با ما و سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

مهران فرهادی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.