۳ دلیل برای نخریدن راهبند چینی

3 دلیل برای نخرید راهبند چینی (1)

راهبندهای چینی در انواع برندها توسط شرکت های مربوطه در کشور عرضه می شود؛ اما چه دلایلی ممکن است باعث شود شما از خریدن راهبند چینی صرف نظر کنید؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا مهم ترین دلایل را برای شما بازگو کنیم.

قدرت موتور

برای آنکه یک راهبند بتواند نیاز یک مسیر عبوری با میزان تردد بالا را رفع نماید به موتوری قدرتمند نیاز دارد؛ اگر موتور استفاده شده در ساخت راهبند توان پایینی داشته باشد به مرور زمان ضعیف تر شده و عمر مفید راهبند به شدت کاهش می‌یابد.

توان موتور یک راهبند قدرتمند باید 200 وات باشد تا از آسیب در برابر کارکرد بالا جلوگیری شود. اگر یک معبر تردد زیادی نداشته باشد می‌توان از راهبند با توان موتور کمتر نیز استفاده کرد ولی این توان موتور نباید کمتر از 110 وات باشد.

بیشتر راهبند های چینی دارای توان موتور 90 وات هستند که در بلند مدت نمی‌توان از آن برای تردد متوسط یا بالا استفاده کرد و نهایتا برای تردد 40 مرتبه در روز مناسب هستند.

گارانتی و خدمات پس از فروش

همیشه گارانتی و خدمات پس از فروش یکی از الزامات خرید کالا های الکتریکی بوده و از آنجایی که راهبند ها قیمت قابل توجهی در حال حاضر دارند اهمیت گارانتی و خدمات پس از فروش افزایش می‌باید.

با توجه به شرایط حال حاضر کشور عزیزمان ایران، متاسفانه امکان گارانتی و خدمات پس از فروش معتبری برای کالا های وارداتی وجود ندارد.

با اینکه برخی از شرکت ها برای راهبند های چینی خود گارانتی و خدمات پس از فروش در نظر می‌گیرند ولی با توجه به شرایط تحریمی کشور تضمینی بابت ارائه خدمات مناسب در آینده وجود ندارد. فرض کنید قطعه ای از راهبند اتوماتیک پارکینگ شما پس از 2 سال فعالیت به هر علت از کار بیافتند و در پی آن کارکرد صحیح راهبند امکان پذیر نباشد؛ در چنین شرایط در صورتی که قطعه دچار اشکال قابل تعمیر نباشد نیاز به تعویض آن خواهید داشت. در صورتی که به علت تحریم کشور قطعه مورد نظر جهت تعویض در بازار موجود نباشد شما مجبور به تعویض خود راهبند خواهید بود که هزینه ای چند برابری را برای شما در پی خواهد داشت.

با اینکه راهبند های اروپایی قدرتمند ترین راهبند های پارکینگ موجود در بازار هستند ولی مشکل نبود گارانتی و خدمات پس از فروش نیز برای آن ها وجود دارد.

در حال حاضر راهبند های قدرتمندی در داخل کشور در حال تولید است که قابل رقابت با راهبند های اروپایی هستند؛ این راهبند ها به جهت تولید در داخل کشور با مشکل تامین قطعات و در پی آن گارانتی و خدمات پس از فروش مواجه نخواهند بود و به همین علت بهترین گزینه در بازار ایران هستند.

قیمت در برابر کیفیت

قیمت همیشه یکی از پارامتر های مهم برای خرید بوده که خرید راهبند نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ زمانی که شما تصمیم به خرید یک کالا می‌گیرید تلاش خود را می‌کنید تا با کمترین هزینه، بیشترین کیفیت و خدمات بالاتری را دریافت کنید.

راهبند های بازویی چینی با اینکه به علت مکانیزم عملکرد و موتور خود قیمت پایین تری نسبت به راهبند های اروپایی دارند ولی زمانی که قدرت و کیفیت قطعات مصرفی در آن ها را با راهبند های ایرانی مقایسه میکنیم، ارزش خرید خود را از دست میدهند.

برای مثال یک راهبند چینی با تردد محدود و توان موتور 90 وات قیمت بالاتری نسبت به یک راهبند ایرانی با توان موتور 150 وات، تردد بالا و گیربکس اختصاصی دارد.

با یک بررسی کلی در می‌یابیم که راهبند های چینی علارغم قیمت و معروفیتی که دارند گزینه مناسبی برای خرید نیستند.

امیدواریم با بررسی کامل و در نظر گرفتن تمامی شرایط، بهترین انتخاب و خرید راهبند را داشته باشید.

کارشناسان شرکت آگسا آماده اند تا شما را در تمامی مراحل خرید یک راهبند پارکینگ مطمئن همراهی کنند.

کارشناس فروش: خاقانی

تلفن تماس: 09136500337

سارا خاقانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.